Szczegóły Projektu
Numer projektu: 24/25
Nazwa projektu:
Posprzątajmy Szpitalną
Dokładny adres:
Szpitalna 1
Lokalizacja na mapie:
Nr działki:
numer działki: 59/30, id działki: 166101_1.0103.AR_44.59/30
Lokalizacja projektu w wielu miejscach: NIE
Szczegóły lokalizacji:
Kategoria projektu:
DZIELNICOWE - REJON IX (od 10 000 do 200 000 zł - Stare Miasto)
Charakter projektu:
INWESTYCYJNY - tzw. „projekt twardy”
Temat projektu:
tereny rekreacyjne, place zabaw, mała architektura
Zestawienie kosztów:
1. | Zakup i montaż zamykanych i podzielonych na części wiat śmietnikowych obudowanych kompozytem drewnopodobnym | 200 000.00 zł |
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 200 000.00 zł
Skrócony opis projektu:
Ulica Szpitalna to jedna z najstarszych ulic w mieście. Licznie odwiedzana przez turystów i mieszkańców Opola. W tym historycznie ważnym miejscu od wielu lat straszą odsłonięte śmietniki, często przepełnione ponad swoją pojemność. Zmieńmy to – niech to miejsce faktycznie będzie wyglądać jak „salon miasta”. Zamontujmy zamykane wiaty śmietnikowe, obudowane kompozytem drewnopodobnym, stanowiące zaplecze dla klatek Rynek 1-10.
Szczegółowy opis projektu:
Ulica Szpitalna stanowi często obowiązkowy punkt na trasie turystycznej historycznego Opola. To wstyd dla miasta, że w ścisłym i zabytkowym centrum każdy ze spacerowiczów widzi te śmietniki. Często są przepełnione ponad swoją pojemność. Zbudujmy wiaty śmietnikowe, zamykane, z podziałem na część mieszkańców oraz na część przedsiębiorców. Powinny być estetyczne, odpowiednie dla historycznego starego miasta – obudowane kompozytem drewnopodobnym. Podwórko jest zapleczem dla klatek Rynek 1-10.
Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:
Ulica Szpitalna to często obowiązkowy punkt na trasie turystycznej historycznego Opola. To wstyd, że w ścisłym i zabytkowym centrum każdy ze spacerowiczów widzi te śmietniki. Często są przepełnione ponad swoją pojemność, prawdopodobnie z nieścisłości w deklaracjach śmieciowych.
Ogólnodostępność projektu:
Wiaty będą dostępne dla mieszkańców i przedsiębiorców klatek Rynek 1-10. Natomiast sam teren jest ogólnodostępny dla wszystkich: zarówno mieszkańców jak i turystów.