plik foto id: 1400010336

Szczegóły Projektu

Numer projektu: 21/25

Nazwa projektu:

Integracyjny plac zabaw – zobacz, dotknij, poczuj!

Dokładny adres:

ul. Ozimska – ul. Cieszyńska (Malinka)

Lokalizacja na mapie:

Nr działki:

numer działki: 133/10, id działki: 166101_1.0073.133/10

Lokalizacja projektu w wielu miejscach: NIE

Szczegóły lokalizacji:

plac zabaw przy ul. Ozimskiej – ul. Cieszyńskiej

Kategoria projektu:

DZIELNICOWE - REJON V (od 10 000 do 530 000 zł - Gosławice, Malinka)

Charakter projektu:

INWESTYCYJNY - tzw. „projekt twardy”

Temat projektu:

tereny rekreacyjne, place zabaw, mała architektura

Zestawienie kosztów:

1.koszt zadania ogółem530 000.00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 530 000.00 zł

Skrócony opis projektu:

Projekt „Integracyjny plac zabaw – zobacz, dotknij, poczuj!” zakłada wykorzystanie terenu przy istniejącym placu zabaw przy ul. Ozimskiej – ul. Cieszyńskiej (dzielnica Malinka), w celu utworzenia placu zabaw z podziałem na trzy strefy: strefę aktywności, strefę naturalną oraz strefę integracji sensorycznej i edukacji. Projekt kierowany jest do ogółu odbiorców - zakłada możliwość równego dostępu użytkownikom w każdym wieku, o różnym poziomie sprawności, poprzez zapewnienie pełnego dostępu do wszystkich stref zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością.

Szczegółowy opis projektu:

Inwestycja planowana jest do realizacji na terenie przy istniejącym placu zabaw w rejonie ul. Ozimskiej – ul. Cieszyńskiej (nr ew. gruntu 133/10, miasto Opole). Projekt zakłada podział przestrzeni (placu zabaw) na strefy o różnym charakterze i różnym poziomie trudności, aby każdy użytkownik mógł wybrać coś dla siebie, dając możliwość wyboru zależnie od indywidualnych potrzeb. Plac zabaw – podział stref: Strefa aktywności zapewni możliwość wspólnej – aktywnej ruchowo – zabawy osobom z niepełnosprawnością oraz osobom pełnosprawnym. Strefa naturalna to miejsce do zabawy kreatywnej i kontaktu z naturą. Strefa integracji sensorycznej i edukacji pozwoli użytkownikom na obcowanie z naturą i otoczeniem poprzez doznania zapachowe, kontakt z różnymi fakturami, temperaturami oraz kolorami. Zgodnie z założeniami, na całej przestrzeni placu zabaw (wokół urządzeń oraz ścieżkach), należy uwzględnić możliwość bezpiecznego dojazdu osobom na wózkach, z wózkami dziecięcymi, a także poruszających się przy balkonikach, czy pionizatorach. Istotnym elementem projektu jest także zapewnienie dostępnego wyposażenia dodatkowego (m.in. ławek dostępnych, tyfloplanu) oraz zagospodarowanie terenu zielenią ozdobną.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:

Realizacja projektu zapewni wzrost dostępności przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowych w mieście Opolu. Integracyjny plac zabaw to przestrzeń bez barier, podziałów, wykluczenia i granic, przeznaczona dla wszystkich mieszkańców.

Ogólnodostępność projektu:

Projekt ma charakter inkluzywny – plac zabaw jest przeznaczony dla wszystkich (ogólnodostępny).

Realizacja na terenie placówki oświatowej: NIE

Realizacja na terenie innej gminy: NIE

Ocena formalna: Pozytywna

Ocena merytoryczna: Pozytywna