plik foto id: 1400010336

Szczegóły Projektu

Numer projektu: 28/25

Nazwa projektu:

Renowacja boiska trawiastego do piłki nożnej w Parku sensorycznym

Dokładny adres:

Tarnopolska 30

Lokalizacja na mapie:

Nr działki:

numer działki: 1094/10, id działki: 166101_1.0055.1094/10

Lokalizacja projektu w wielu miejscach: NIE

Szczegóły lokalizacji:

Kategoria projektu:

DZIELNICOWE - REJON V (od 10 000 do 500 000 zł - Gosławice, Malinka)

Charakter projektu:

INWESTYCYJNY - tzw. „projekt twardy”

Temat projektu:

sport, w tym architektura sportowa

Zestawienie kosztów:

1.Usunięcie darni z istniejącego boiska10 000.00 zł
2.Ułożenie podbudowy pod nową nawierzchnię wraz z zagęszczeniem (warstwa żwiru + piasek)20 000.00 zł
3.Nawiezienie, rozplantowanie, wyrównanie, zagęszczenie nowej warstwy humusu10 000.00 zł
4.Zasiew nowej trawy boiskowej (życica trwała, wiechlina łąkowa)2 000.00 zł
5.Pielęgnacja trawy w okresie pierwszych 3 miesięcy (koszenie 2 x miesiąc)3 000.00 zł
6.Nowe siatki na bramkach400.00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 45 400.00 zł

Skrócony opis projektu:

Projekt zakłada kompletną renowację naturalnego, trawiastego boiska do piłki nożnej w Parku Sensorycznym.

Szczegółowy opis projektu:

W ramach projektu renowacji istniejącego obecnie trawiastego boiska do piłki nożnej w Parku Sensorycznym zaplanowane zostało przeprowadzenie prac mających poprawić bezpieczeństwo i komfort korzystania z niego. Docelowo planowane jest usunięcie aktualnie istniejącej darni a następnie ułożenie warstw podbudowy z kruszywa i piasku (drenaż) i równej warstwy humusu a następnie obsianie (ok. 40-50 kg/m2) mieszanką traw przeznaczonych na boiska (życica trwała, wiechlina łąkowa). Projekt zakłada również koszt pielęgnacji w okresie pierwszych 3 miesięcy - koszenie 2 x w miesiącu. W celu optymalizacji kosztów założono, że znaczna część prac wykonana zostanie przez Zieleń Miejską Opole przez co finalna wartość projektu może okazać się niższa.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:

W okolicy osiedli znajdujących się w obszarze wydzielonym ulicami al.Witosa, Ozimska, Wiejska, Pużaka, Wygonowa brak jest boiska o naturlanej nawierzchni, które było by bezpieczne i komfortowe dla korzystających z niego dzieci, młodzieży i dorosłych. Boisko trawiaste przy ul.Bielskiej od dawna jest mocno zdewastowane i zaniedbane, a boisko naturalne przy Parku Sensorycznym jest pełne nierówności a są także i dziury. Dodatkowo po niewielkim nawet deszczu w okolicach bramek tworzą się ogromne kałuże uniemożliwiając przez długi czas korzystanie z boiska. Dostępne we wskazanym kwartale ulic boiska ze sztuczną nawierzchnią (Orlik i boisko przy Sieradzkiej/Piotrkowskiej) nie załatwiają sprawy, gdyż gra w piłkę nożną na takim podłożu mocniej obciąża stawy co może prowadzić do poważnych kontuzji kolan i stawów skokowych a w przypadku dzieci i młodzieży do niewłaściwego rozwoju.

Ogólnodostępność projektu:

Boisko dostępne przez cały rok dla każdego, bezpłatnie.

Realizacja na terenie placówki oświatowej: NIE

Realizacja na terenie innej gminy: NIE

Ocena formalna: Pozytywna

Ocena merytoryczna: Pozytywna

Uwagi:

Ocena pozytywna ze względu na zasadność realizacji wniosku. Jednakże do technologii wykonania boiska Wydział sportu złożył uwagi: Koszty zadania mogą ulec zmianie do momentu ewentualnej realizacji (na wyższe). Remont boiska nie rozwiąże całkowicie "problemu" nierówności, dziur czy kałuż, a założona we wniosku pielęgnacja trawy w okresie pierwszych 3 miesięcy (koszenie 2 x miesiąc) nie wystarczy aby boisko było trzymane w optymalnym stanie. Aby trawa naturalna na boisku utrzymana była w sposób umożliwiający bezpieczne korzystanie, grę czy zabawy z piłką należy dbać o nią w prawidłowy sposób min. poprzez: opryski odchwaszczające boisko, nawożenie murawy (odpowiednie nawozy), koszenie, wałowanie, piaskowanie, wertykulacja, dosiew trawy, a przede wszystkim podlewanie (nawadnianie). Wszystko to w odpowiednich porach roku i dostosowane do warunków panujących na boisku.