plik foto id: 1400010336

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Nazwa projektu:

STASZIC- od 70 lat po sąsiedzku!

Dokładny adres:

ul. Struga 16, 45-073 Opole

Lokalizacja na mapie:

Nr działki:

10/31, id działki:166101_1.0103.AR_52.10/31

Kategoria projektu:

DZIELNICOWE - REJON VII (od 10 000 do 590 000 zł - Groszowice, Grotowice, Nowa Wieś Królewska)

Charakter projektu:

NIEINWESTYCYJNY - tzw. „projekt miękki”

Temat projektu:

edukacja i kultura

Zestawienie kosztów:

1.koszt kampanii informacyjnej (ulotki, plakaty, gadżety reklamowe szkoły)3 000.00 zł
2.wynajem sceny i namiotów z wyposażeniem7 000.00 zł
3.oprawa muzyczna i prowadzenie festynu8 000.00 zł
4.wynajęcie dmuchanego placu zabaw1 500.00 zł
5.koszt materiałów biurowych (papier, toner itd)1 500.00 zł
6.catering5 000.00 zł
7.koszt materiałów wykorzystanych do:malowania twarzy, pakowania fantów, warsztatów plastycznych2 000.00 zł
8.nagłośnienie2 000.00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 30 000.00 zł

Skrócony opis projektu:

Realizacja spotkania w formie festynu lokalnego pt. Staszic- od 70 lat po sąsiedzku!. Program będzie obejmował część historyczną, kulturową oraz atrakcje plenerowe dla dzieci.

Szczegółowy opis projektu:

Festyn zostanie zorganizowany w związku z 70-leciem istnienia ZSZ i. S. Staszica w Opolu. Planowany termin festynu-maj/czerwiec 2023.. Będzie to impreza jednodniowa, składająca się z części oficjalnej ( spotkanie z władzami miasta, dzielnicy) oraz części integracyjno-rozrywkowej. Część historyczna festynu zakłada zorganizowanie wystawy ‘Staszic wczoraj i dziś”. Zostanie przedstawiona historia szkoły na tle miasta, dzielnicy; zostaną przedstawione zebrane fotografie. Dodatkowo będzie stworzona ulotka historyczno-informacyjna nt szkoły. Festyn będzie uatrakcyjniony występami uczniów ze szkoły –występy odbędą się na specjalnie przygotowanej scenie. Planuje się także zaproszenie absolwentów i przyjaciół szkoły, którzy zasłynęli w Polsce dzięki swoim talentom ( artystycznym, muzycznym, malarskim, tanecznym, sportowym i innym). Festyn uświetnią swoją obecnością zwycięzcy konkursu „ Łowcy talentów” oraz „Wiosenne inspiracje”. Jednym z punktów programu będzie pokaz fryzur i wizażu. W programie festynu znajdą się darmowe warsztaty plastyczne, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Motywem przewodnim warsztatów będzie „Staszic w otoczeniu przyrody”. Dodatkowo podczas festynu planuje się zorganizowanie loterii fantowej, przy czym fanty zostaną pozyskane od lokalnych firm współpracujących ze szkołą oraz od absolwentów, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą w branży fryzjersko-kosmetycznej (będą to np. bony na usługi). Podczas festynu zostaną zapewnione atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw, stoisko z watą cukrową/popcornem. Będzie też możliwość przejażdżki koniem oraz zrobienia sobie zdjęcia ze zwierzakiem lub przebraną osobą. Podczas trwania festynu na sali gimnastycznej odbędzie się mecz piłki siatkowej, w którym udział wezmą absolwenci szkoły – miłośnicy siatkówki. Każdy uczestnik meczu otrzyma pamiątkowy dyplom. Dla zaproszonych gości, absolwentów, nauczycieli i przyjaciół szkoły przewiduje się darmowy catering, obsługiwany przez jedną z lokalnych firm, zaś uczniowie i ich rodzice zadbają o „słodkie co nieco” (poczęstunek: kawa i ciasto). Dochód z poczęstunku zostanie przeznaczony na działalność Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego szkoły.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:

Nowa Wieś Królewska, Groszowice i Grotowice to dzielnice zabudowane zarówno zabudową jednorodzinną jak i wielorodzinną. Ludzie mieszkają obok siebie, często nie znając swoich sąsiadów. Pandemia rozluźniła relacje społeczne. Festyn byłby okazją do: 1. Integracji międzypokoleniowej 2. Rozbudzenia tożsamości regionalnej, wsparcia dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego poprzez prezentację historii szkoły w kontekście historii miasta i dzielnicy 3. Poznania ciekawostek lokalnych 4. Tworzenia więzi lokalnych -budowania społeczeństwa obywatelskiego 5. Bezpośredniego poznania się, nawiązania przyjaźni, porozmawiania w nieformalnej atmosferze , wzmocnienia istniejących relacji 6. Przedstawienia władz dzielnicy i zadań wykonywanych na rzecz środowiska lokalnego. Festyn ma za zadanie również aktywizację dzieci i dorosłych poprzez uczestnictwo w wolontariacie – w organizację festynu zaangażowani będą: dyrektor szkoły, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, uczniowie, przy czym każdy angażuje się dobrowolnie, bez przymusu i chętnie wspiera całe przedsięwzięcie.

Ogólnodostępność projektu:

Projekt będzie dostępny dla społeczności szkolnej -uczniów, nauczycieli i rodziców oraz okolicznych mieszkańców, w szczególności z dzielnic Nowa Wieś Królewska, Groszowice i Grotowice. Udział w festynie będzie bezpłatny. Będzie to impreza jednodniowo, w godz. 9.00-22.00, w jedną z sobót maja lub czerwca 2023 r.

FORMULARZ POPARCIA

Prosimy wypełnić poniższy formularz oraz przycisnąć przycisk: POPIERAM PROJEKT.
Otrzymasz bezpłatny KOD SMS który należy wpisać do pojawiającego się okienka
.

Czas oczekiwania na kod SMS nie powinien przekroczyć 30 sekund. Jeśli nie otrzymałeś kodu SMS zamknij to okno i przyciśnij ponownie klawisz akceptacji - na podany numer telefonu system wyśle maksymalnie 5 SMS-ów (5 prób oddania głosu).

Sprawdź czy podałeś poprawny numer telefonu. W przypadku braku SMS sprawdź czy nie masz blokad na wiadomości PREMIUM lub potwierdź używając innego numeru telefonu.

Pamiętaj że można oddać tylko jeden głos na jeden projekt, możesz popierać dowolną liczbę projektów.