Szczegóły Projektu
Numer projektu: 20/25
Nazwa projektu:
Rewitalizacja terenu rekreacyjnego w strefie wypoczynku oraz budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych.
Dokładny adres:
Małopolska 20
Lokalizacja na mapie:
Nr działki:
numer działki: 17/20, id działki: 166101_1.0073.17/20
Lokalizacja projektu w wielu miejscach: TAK
Szczegóły lokalizacji:
Kategoria projektu:
DZIELNICOWE - REJON V (od 10 000 do 530 000 zł - Gosławice, Malinka)
Charakter projektu:
INWESTYCYJNY - tzw. „projekt twardy”
Temat projektu:
edukacja i kultura
Zestawienie kosztów:
1. | Rewitalizacja terenu rekreacyjnego w strefie wypoczynku oraz budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych. | 210 000.00 zł |
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 210 000.00 zł
Skrócony opis projektu:
Wnioskowany projekt przewiduje rewitalizację przyszkolnego terenu rekreacyjnego dla uczniów, rodziców i mieszkańców dzielnicy z uwzględnieniem budowy pochylni dla osób niepełnosprawnych w celu pełnego wykorzystania jego potencjału i zapewnienia bezpieczeństwa korzystającym.
Szczegółowy opis projektu:
Rewitalizacja istniejącej infrastruktury przyszkolnego terenu rekreacyjnego do południa służącego uczniom szkoły, a popołudniu wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Projekt obejmuje przebudowę schodów wejściowych - zmiana układu schodów na formę amfiteatralną z drewnianymi siedziskami w części bocznej oraz podestem mogącym pełnić funkcją sceny plenerowej, wymiana nawierzchni schodów na kostkę brukową oraz płytę granitową płomieniowaną, dobudowanie pochylni dla osób niepełnosprawnych, zadaszenie nad podestem wykonane ze szkła bezpiecznego; rewitalizację kamiennych murków i stolików: oczyszczenie, wzmocnienie i zabezpieczenie elementów kamiennych, wymiana siedzisk drewnianych, umieszczenie na blatach plansz do gier stolikowych; wykonanie dokumentacji w oparciu o posiadaną koncepcję .
Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:
Przyszkolny teren reakcyjny to miejsce częstego przebywania uczniów podczas pobytu w szkole, rodziców oczekujących na swoje dzieci po zajęciach , a także miejsce dla mieszkańców korzystających z różnych aktywności odbywających się po południu na terenie naszej szkoły. Tutaj także odbywa się corocznie środowiskowy Festyn Wiosenny, organizowane są uroczystości szkolne, okolicznościowe imprezy plenerowe szkolne i osiedlowe.
Nowocześnie przebudowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych schody z funkcją sceny plenerowej, z zadaszeniem, z miejscami dla widowni oraz stolikami i siedziskami wzdłuż placu pozwolą na należytą oprawę wydarzeń szkolnych i lokalnych, na co dzień służyć będą do wspólnego spędzania czasu, gier stolikowych, realizacji projektów edukacyjnych integrujących społeczność lokalną oraz będą komfortowym miejscem oczekiwania rodziców na dzieci kończące zajęcia niezależnie od warunków atmosferycznych.
Dzięki rewitalizacji teren przyszkolny stanie się bezpieczniejszy, bardziej estetyczny i funkcjonalny oraz stworzy atrakcyjne miejsce do budowania różnorodnych interakcji społecznych.
Ogólnodostępność projektu:
Rewitalizowany teren przyszkolny będzie dostępny nieodpłatanie przez wszystkie dni tygodnia, również dla osób niepełnosprawnych ruchowo.