plik foto id: 1400010336

Szczegóły Projektu

Numer projektu: 62/24

Nazwa projektu:

Zaprzyjaźnij się z E-bookiem

Dokładny adres:

45-017 Opole, ul. Minorytów 4

Lokalizacja na mapie:

Nr działki:

109/1

Lokalizacja projektu w wielu miejscach: NIE

Szczegóły lokalizacji:

Kategoria projektu:

OGÓLNOMIEJSKIE - (od 10 000 do 1 300 000 zł)

Charakter projektu:

NIEINWESTYCYJNY - tzw. „projekt miękki”

Temat projektu:

edukacja i kultura

Zestawienie kosztów:

1.Kod do e-book'ów i audiobook'ów35 000.00 zł
2.Wydarzenia dla młodzieży (między innymi spotkania autorskie, warsztaty, happening)15 000.00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 50 000.00 zł

Skrócony opis projektu:

Powiedź „tak” dla młodzieżowego Opola! Zaprzyjaźnij się z E-bookiem to wielkie wydarzenie, święto młodych, Dzień Przyjaciela oraz nieodpłatny dostęp do ponad 66 tys. ebooków i 40 tys. audiobooków!

Szczegółowy opis projektu:

Młodzież, która nie czyta w czasie nauki szkolnej nie będzie czytać w życiu dorosłym. Celem projektu jest zbudowanie pasji i chęci do czytania wśród młodych ludzi a także wzrost poziomu czytelnictwa. Zorganizowane będą spotkania z autorami, warsztaty literackie, happening. Każdy z uczestników otrzyma kod dostępu do ponad 66 tys. ebooków i 40 tys. audiobooków. Dzięki tym wydarzeniom młodzież zobaczy, że różne formy czytania (książka papierowa, ebook, audiobook) to wygoda, ale i świetny sposób na rozrywkę, relaks, samokształcenie oraz możliwość przeniesienia się z bohaterami do innego świata.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:

Działania projektowe przyczynią się do wzrostu poziomu czytelnictwa wśród młodzieży. Młodzież dostanie zachętę do sięgnięcia po książkę tradycyjną, elektroniczną – wykorzysta tu czytnik, smartfon lub tablet, a także audiobooki. Młodzież korzysta z technologii, warto im pokazać, że w jednym urządzeniu mogą mieć całą bibliotekę, w każdej chwili mogę sięgnąć do swojej ulubionej książki.

Ogólnodostępność projektu:

Projekt będzie skierowany do młodzieży z opolskich szkół. Zadanie będzie realizowane 9 czerwca 2023 roku (piątek). Planowane rozpoczęcie o godzinie 10:00 i zakończenie o godzinie 22:00. Na dzień realizacji został wybrany Dzień Przyjaciela, aby młodzież mogła zaprzyjaźnić się z dowolną formą książki: tradycyjna, elektroniczna, audiobook. Wydarzenie będzie miało charakter nieodpłatny, publiczny i otwarty

Realizacja na terenie placówki oświatowej: NIE

Realizacja na terenie innej gminy: NIE

Ocena formalna: Pozytywna

Ocena merytoryczna: Pozytywna