Szczegóły Projektu
Numer projektu: 1/23
Nazwa projektu:
Opole świadomie o odpadach. Kampania społeczna
Dokładny adres:
teren miasta Opola
Lokalizacja na mapie:
Nr działki:
Lokalizacja projektu w wielu miejscach: NIE
Szczegóły lokalizacji:
Kategoria projektu:
OGÓLNOMIEJSKIE - (od 10 000 do 1 300 000 zł)
Charakter projektu:
NIEINWESTYCYJNY - tzw. „projekt miękki”
Temat projektu:
inne
Zestawienie kosztów:
1. | Kampania informacyjno - promocyjna wśród mieszkańców i przedsiębiorców | 50 000.00 zł |
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 50 000.00 zł
Skrócony opis projektu:
Kampania społeczna na temat korzyści z wdrożenia w Opolu gospodarki obiegu zamkniętego. Seria warsztatów tworzących rekomendacje i gra miejska służąca budowie świadomości problematyki odzysku.
Szczegółowy opis projektu:
Kampania społeczna wskazująca korzyści wdrożenia zasad gospodarki obiegu zamkniętego. Kampania pozwoli za pomocą warsztatów i gry miejskiej dla Opolan zbudować wiedzę na temat gospodarki obiegu zamkniętego i najlepszych praktyk oraz wypracować kierunki gospodarki odpadowej przyszłości dla Opola. Istotnym elementem będzie gra miejska, indywidualna lub drużynowa, pokazującą problematykę odzysku odpadów. Informacje o wydarzeniach będą zamieszczane na stronie internetowej oraz w sposób zwyczajowo przyjęty lub w mediach społecznościowych.
Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:
Skuteczna gospodarka odpadowa może przynosić wymierne korzyści środowiskowe i ekonomiczne Opolanom. Decydującym jest poziom wiedzy i gotowości wdrożenia kompleksowych rozwiązań. Dlatego potrzebne jest zaangażowanie mieszkańców w zbudowanie opolskiego modelu gospodarki odpadowej, który korzystając z założeń GOZ i najlepszych praktyk będzie rozwiązaniem opartym na społecznej akceptacji.
Ogólnodostępność projektu:
Dla mieszkańców Opola.
Realizacja na terenie placówki oświatowej: NIE
Realizacja na terenie innej gminy: NIE
Ocena formalna: Pozytywna
Ocena merytoryczna: Pozytywna
Uwagi:
Zaproponowany przez wnioskodawcę projekt wdrożenia zasad gospodarki obiegu zamkniętego po wprowadzeniu zmian, w zakresie zmiany lokalizacji z ulicy Podmiejskiej na teren całego miasta Opola oraz po wprowadzeniu zmian uogólniających opis szczegółowy projektu jest warunkiem wydania oceny pozytywnej i możliwy do zrealizowania i może przyczynić się do podniesienia świadomości mieszkańców w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego.