Szczegóły Projektu

Numer projektu: 5/21

Nazwa projektu:

Sprzęt do ćwiczeń dla małych superbohaterów - Mini siłownia dla dzieci

Dokładny adres:

Skwer rekreacyjny pomiędzy ulicami Piotrkowską i Sieradzką

Lokalizacja na mapie:

Nr działki:

132/18

Lokalizacja projektu w wielu miejscach: NIE

Szczegóły lokalizacji:

Kategoria projektu:

DZIELNICOWE - REJON V (od 10 000 do 450 000 zł - Gosławice, Malinka)

Charakter projektu:

INWESTYCYJNY - tzw. „projekt twardy”

Temat projektu:

sport, w tym architektura sportowa

Zakładany koszt projektu: 20 000

Skrócony opis projektu:

Dopasowany do wzrostu i umiejętności dzieci zestaw urządzeń do ćwiczeń na dworze. Urządzenia mają za zadanie przyzwyczajać dzieci do sportu i ruchu na świeżym powietrzu i popularyzować sportowy tryb życia.

Szczegółowy opis projektu:

Projekt polegałby na instalacji kilku urządzeń do ćwiczeń dla dzieci na świeżym powietrzu dostosowanych do wzrostu dzieci typu "Wahadło i Pajacyk", "Rowerek i Stepperek", "kręciołek", "wyciąg", "jeździec", "narty" oraz trampoliny dla dla dzieci . Siłownie zewnętrzne dla dzieci to atrakcyjne i ciekawe miejsca, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. . Ćwiczenia na specjalnych urządzeniach nie tylko służą zdrowiu i poprawie kondycji, ale są także świetną zabawą! Siłownie plenerowe przeznaczone dla dzieci propagują zdrowy styl życia wśród dzieci, zachęcając do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Jak wiadomo, w Polsce coraz więcej dzieci zmaga się z otyłością – obecnie jest to już na tyle poważny problem, że lekarze biją na alarm! Właśnie dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc, gdzie dzieci będą mogły poruszać się, poćwiczyć, świetnie się przy tym bawiąc.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:

Brak jest tego typu urządzeń w Opolu. Dzieci próbują ćwiczyć na urządzeniach dla dorosłych, jednak ich rozmiary nie są przystosowane do wzrostu dzieci. Ruch i sport już w najmłodszym wieku wpływa na kształtowanie właściwych postaw w dorosłym życiu, zmniejsza otyłość dzieci i poprawia wydolność fizyczną.

Ogólnodostępność projektu:

Mini siłownia byłaby ogólnodostępna i miała charakter bezpłatny

Realizacja na terenie placówki oświatowej: NIE

Realizacja na terenie innej gminy: NIE

Ocena formalna: Pozytywna

Ocena merytoryczna: Pozytywna