Szczegóły Projektu

Numer projektu: 2/21

Nazwa projektu:

Wybieg dla psów w dzielnicy Chabry

Dokładny adres:

Chabrów 50A,

Lokalizacja na mapie:

Nr działki:

numer działki: 513/2, id działki: 166101_1.0118.AR_9.513/2

Lokalizacja projektu w wielu miejscach:

Szczegóły lokalizacji:

Kategoria projektu:

DZIELNICOWE - REJON III (od 10 000 do 160 000 zł - Chabry)

Charakter projektu:

INWESTYCYJNY - tzw. „projekt twardy”

Temat projektu:

tereny rekreacyjne, place zabaw, mała architektura

Zakładany koszt projektu: 140 000

Skrócony opis projektu:

Projekt zakłada wybudowanie ogrodzonego wybiegu dla psów, aby zapewnić właścicielom możliwość bezpiecznego i bezstresowego puszczenia psa ze smyczy. Na teren wybiegu będzie prowadzić bezpieczna furtka(śluza). Dodatkowo będą się tam znajdować: tablica informacyjna zawierająca regulamin korzystania, ławki, kosze na śmieci i odchody. Oświetlenie pozwoli na wykorzystanie obiektu przez cały rok. Taki wybieg posłuży wszystkim. Właściciele psów będą mogli się spotkać w jednym miejscu. Psy będą mogły się wybiegać. Pozostali mieszkańcy w spokoju będą mogli spacerować po terenach zielonych i górkach. Trawniki będą czyste.

Szczegółowy opis projektu:

Projekt zakłada stworzenie ogrodzonego terenu dla właścicieli czworonogów w skład którego wchodziłyby: - ogrodzenie terenu z paneli ogrodzeniowych - jedno wejście z dwiema furtkami ( śluza ) - trzy kosze na odchody do sprzątania po psach, kosz do segregacji odpadów - 2 ławki - atrakcje dla psów (przeszkody; kładka tunel, górka z ziemi ) - dwie lampy ledowe na słupach - tablica informacyjna -rewitalizacja istniejącej zieleni (drzewa, krzewy,trawnik)

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:

Na dzielnicy Chabrów znajdują się rozległe tereny zielone służące mieszkańcom w celach rekreacyjnych, i sportowych. Znajdują się tam place zabaw, boiska, korty tenisowe, siłownia na powietrzu. Istniejące alejki są wykorzystywane przez spacerowiczów, rodziców z dziećmi. Jest to też miejsce spacerów z psami. Psy znajdujące się tam powinny jednak przebywać ubrane w kaganiec i zapięte na smyczy. Jak wszystkim wiadomo czworonogi chętnie bawią się w swoim towarzystwie, potrzebują też odpowiedniej ilości ruchu o co ciężko, kiedy dookoła biegają dzieci i spacerują mieszkańcy. Dlatego wybieg dla psów byłby wyjściem naprzeciw potrzebom właścicieli czworonogów mieszkających nie tylko na Chabrach, ale i całego Opola. Zalet tego projektu jest bardzo wiele. Przede wszystkim bezpieczeństwo. Psy biegające na taki wybiegu nie będą zagrażać przechodniom czy dzieciom na pobliskim parku rowerowym. Właściciele psów otrzymają miejsce, gdzie zgodnie z prawem ich pupile mogłyby biegać i bawić się bez smyczy. Wszyscy wiemy, że psy wybiegane, wybawione, to psy szczęśliwe i zdrowe, a w dodatku oznaczają mniej potencjalnych kłopotów. Miłośnicy szczekających czworonogów mogliby w tym miejscu zawierać nowe znajomości poprzez wymianę informacji i doświadczeń dotyczących ich pupili, a także aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Ogólnodostępność projektu:

Obiekt byłby ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Opola, bez ograniczeń czasowych.

Realizacja na terenie placówki oświatowej: NIE

Realizacja na terenie innej gminy: NIE

Ocena formalna: Pozytywna

Ocena merytoryczna: Pozytywna

Uwagi:

Zadanie zasadne do realizacji. W tej części miasta brak wybiegu dla psów.